top of page
tp_group_logo-eng-3-1.png

Сертифікація

             Проведення експертизи документів та надання консультації щодо створення комплекту технічної документації під заявку на проведення оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів у сфері залізничного транспорту.  Супровід при сертифікації. Створення комплекту технічної документації. Допомога в складанні декларації відповідності.

      Оцінка відповідності продукції вимогам технічних регламентів, що визначено у Законі України Про технічні регламенти та оцінку відповідності, провадиться з дня набрання чинності цим законом, тобто з 15 січня 2016 року (див. Розділ X ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ), але проведення оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів у сфері залізничного транспорту стає обов’язковим з дня набрання чинності Постанови КМУ від 26 січня 2022 року № 53 - з 03 лютого 2024 року.

Документи які обумовлюють правила,

процедури та методи діяльності в області технічного регулювання

у сфері залізничного транспорту.

  •  Законом України Про технічні регламенти та оцінку відповідності  визначено положення щодо відповідності встановленим вимогам продукції, «яка вводиться в обіг, надається на ринку або вводиться в експлуатацію, а у випадках, визначених частиною другою статті 11 цього Закону, - перебуває в експлуатації в Україні». Дія Закону поширюється на всі види продукції, за винятком: об’єктів будівництва; суб’єктів авіаційної діяльності; виробів мистецтва та унікальних виробів народного художнього промислу; предметів антикваріату; санітарних та фітосанітарних заходів. Продукція для залізничного транспорту, яку умовно поділено на підсистеми та складові залізничного транспорту у вигляді рухомого складу, інфраструктури та їх комплектувальних й запасних частин, не є виключенням і підпадає під дію цього закону. Відповідно до його положень у сфері залізничного транспорту затверджено два технічних регламенти:

  •   Технічний регламент безпеки інфраструктури залізничного транспорту, затверджений Постановою КМУ від 11 липня 2013 року № 494;

  •   Технічний регламент безпеки рухомого складу залізничного транспорту, затверджений Постановою КМУ від 30 грудня.2015 року № 1194.

  •   Крім того з 3 лютого 2024 року набирає чинності Постанова КМУ від 26 січня 2022 року № 53 Про внесення змін до Технічного регламенту безпеки інфраструктури залізничного транспорту і Технічного регламенту безпеки рухомого складу залізничного транспорту.

      Також, в галузі залізничного транспорту є чинними такі нормативно-правові акти та нормативні документи, що використовуються при визначенні відповідності продукції:

  •   Постанова КМУ від 3 жовтня 2018 року № 797 Про затвердження модулів оцінки відповідності у сфері залізничного транспорту;

  •   Наказ Міністерства інфраструктури від 31 січня 2022 року № 60 Про затвердження Переліку  національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту безпеки рухомого складу залізничного транспорту;

  •   Наказ Міністерства інфраструктури від 03 лютого 2022 року № 69 Про затвердження Переліку  національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту безпеки інфраструктури залізничного транспорту.

    Постановою КМУ від 03.02.2022 № 53 передбачені переліки продукції залізничного транспорту (додаток 1 до кожного технічного регламенту), які підлягають обов’язковій оцінці відповідності з визначенням модулів, на які може бути проведена оцінка.

Вибір певного модулю (або їх комбінації) відповідно до додатків, що наведені у  Постанові № 53, є прерогативою замовника оцінки відповідності (виробника, уповноваженого представника – відповідно до частин другої та третьої статті 25 Законі України Про технічні регламенти та оцінку відповідності).

    Кожен модуль оцінки відповідності згідно із Постановою КМУ від 03.10.2018 № 797 містить вимоги щодо створення технічної документації, яку має бути подано одночасно із заявкою на проведення оцінки відповідності вимогам технічного регламенту. В загальному випадку ця технічна документація (або технічний файл) має містити:

- загальний опис складової;

- проект (за наявності), виробничі креслення, електричні, гідравлічні та інші схеми (за наявності) компонентів складової;

- описи та пояснення (за наявності), необхідні для розуміння таких креслень, схем, способу експлуатації, у тому числі умови використання, та технічного обслуговування складової;

- умови інтеграції складової у систему залізничного транспорту та необхідні умови, пов’язані з інтерфейсом;

- перелік нормативних документів, застосованих повністю або частково, та описи рішень, ухвалених для виконання вимог нормативних документів, якщо такі документи не застосовані. У разі коли нормативний документ частково застосований, у технічній документації зазначаються частини, що застосовані;

- результати виконаних проектних розрахунків, проведених досліджень тощо;

- звіти про випробування.

    При цьому, слід зауважити, що у кожному модулі (або їх комбінації) передбачений свій перелік документів, до якого має бути включено, зокрема звіт (звіти) згідно з методами загальної безпеки оцінки ризиків (модулі SD, SF, SG, SH1).

Посвідчення які підтверджують кваліфікацію нашого провідного фахівця!

bottom of page